Hlavní strana

Z Wiki Naše rodina
Verze z 26. 12. 2016, 10:53, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (→‎Novinky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Wiki Naše rodina

Centrum dokumentace pro práci s webtrees v rodokmenu Naše rodina

Novinky

Poslední stabilní verse webtrees je 1.7.9. Ke stažení je dostupná na https://launchpad.net/webtrees. Zájemci o testování beta verse mohou stáhnout nejnovější vývojovou versi z http://github.com/fisharebest/webtrees.

Poznámka: webtrees 1.7.9 vyžaduje PHP-5.3.9 nebo novější. Jestliže váš server podporuje jen PHP-5.2, pak musíte instalovat webtrees 1.4.6

Recenze

Obsah

Genealogie

webtrees využívá v široké míře téměř universální standard pro zapisování rodové historie známý jako soubor GEDCOM.

GEDCOM byl vyvinut pro potřeby genealogických výzkumů Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů (mormonů) jako jednotný formát pro zápis počítačových genealogických údajů. GEDCOM je zkratka z anglického GEnealogical Data COMmmunication. Jeho účelem je podporovat sdílení genealogických dat a vývoj velkého počtu navzájem spolupracujících softwarových produktů sloužících genealogům, historikům a jiným badatelům.

Úplná specifikace je dostupná k nahlédnutí nebo stažení na tomto odkazu: GEDCOM Standard 5.5.1 (file size: 345 KB, MIME type: application/pdf)

Registration

Access to read any page on this WIKI does not need registration. To add or edit any entries does require registration, and is only available to registered members of webtrees.net who have some background of participation in the forum discussions. To register simply email the webtrees.net administrator, providing your webtrees.net user name and email address. Once verified you will be emailed a password for these WIKI pages (different to the one you have for webtrees.net). Due to time zone differences this process can take up to 24 hours, so please be patient. When you get that email please immediately update the password to one of your own preference, following the instructions in the email. We apologise for this inconvenience, but the level of spam we are experiencing here has forced us to implement this restriction.

Začínáme (s Wikimedia)

Uživatelská příručka vám napoví, jak MediaWiki používat.

This page has not been reviewed since webtrees 1.7.2. It may be out of date.